Uspořádané akce

Jesenický cyklokros

Jesenický cyklokros je tradičním závodem cyklokrosového seriálu závodů FORCE – KOLÁRNA – Oderský pohár. Pořádáme jej pravidelně od roku 2016, vždy v říjnu. Závodní den se skládá ze čtyř startů – 1. nábor (děti 3-7 let); 2. žáci, žákyně, kadetky; 3. kadeti, junioři, juniorky a 4. muži, ženy. 

Třetí ročník (2018) jsme poprvé zařadili do seriálu Jesenického šneka.

Jesenický šnek

Jesenický šnek je seriál regionálních cyklistických závodů, kde každoročně pořádáme Vidnavské okruhy; Velkou cenu JVS Terezín a Kritérium Jeseník. Více zde.

Jesenický šneček

Jesenický šneček je seriál dětských závodů, které jsou pořádány na všech MTB závodech a na silničním závodě O Černého mnicha. Více zde.

Toi Toi Cup 2021 v Jeseníku

Závod s mezinárodní účastí těch nejlepších mládežnických cyklokrosařů byl v Jeseníku poprvé k vidění v neděli 10. října 2021, a to v areálu Zóny Za Podjezdem. Tento areál slouží Force team Jeseník nejen jako místo, kde se konají tréninky cyklistických kroužků nebo dorosteneckých skupin, ale nově i jako prostor pro pořádání regionálních a národních závodů. Výsledky prvního ročníku jsou k dispozici zde.

Mistrovství ČR v silniční cyklistice mládeže a Mistrovství ČR a Slovenska hendikepovaných 

Ve dnech 8. a 10. července 2022 jsme uspořádali šest mistrovství republiky. Jednalo se o Mistrovství ČR mládeže v časovce a na silnici a Mistrovství České i Slovenské republiky pro handicapované cyklisty, a to ve všech jejich devíti kategoriích.

Mistrovství se konaly na letišti v Mikulovicích na Jesenicku. Zázemí nám poskytl Paraklub Jeseník. Trasa vedla přes místní obce, vždy se startem a cílem na letišti.

Před samotnými závody se uskutečnily pečlivé přípravy, která nám zabraly velké množství času a úsilí. Ve zkratce jsme museli řešit: trávník, parkování, podium, kancelář, občerstvení, sklad, ozvučení, kamion pro rozhodčí, toalety, cílovou rovinku, tři tuny dopravních značek s podstavci, stany pro start závodníků i zázemí diváků a další. To vše bylo potřeba naplánovat, nachystat a postavit tak, aby bylo vše v naprosté shodě a závody mohly proběhnout hladce a na úrovni mistrovství. Po měsících plánování a zařizování následoval týden nakládání, převážení a stavění.

Příprava a shromáždění veškerého materiálu vyžadovala i notnou dávku cestování, do měst jako Šumperk, Olomouc, Prostějov, Otrokovice, Zlín a Praha.

Ani naše závody se neobešly bez problémů, od nepřízně počasí, přes výpadek elektřiny, zkázu náhradního kompresoru až po drobná zranění.  Avšak nic, co bychom nezvládli, a to především díky skvělému týmu, rodičům a samotným závodníkům.

Na mistrovské závody přijelo 272 mladých závodníků a 52 handicapovaných cyklistů. Předání cen vítězům se zhostila např. Mgr. Bc. Zdeňka Blišťanová, starostka města Jeseníku nebo Mgr. Roman Šťastný, starosta obce Mikulovice. Celkově se na akci podílelo 40 pořadatelů.

Fotografie z mistrovství naleznete zde.

 

 

Také jsme uspořádali Český pohár mládeže a žen 2018 a Mistrovství České republiky v silniční cyklistice mládeže a žen 2019.

 
Nahoru