Nejúspěšnější závodníci

Zuzka Krátká

Bajkerka, silničářka, dráhařka a cyklokrosařka, která urvala pódiové umístění na našem letos nejprestižnějším závodě, a to bronzovou medaili na Mistrovství ČR v silniční cyklistice mládeže, které se konalo v neděli 10. července 2022 u nás v Jeseníku. Zuzka Krátká je také mistryní ČR na dráze, kdy 20. července 2022 zvítězila na pražském velodromu ve stíhacím závodě na dva kilometry, porazila soupeřky z celé republiky a stala se mistryní republiky v této disciplíně. 

 

Další úspěchy: 5x vítězství a jedno druhé místo na Salzkammergut Trophy 2015-2020, několikanásobné celkové vítězství v seriálu Kolo pro život, několik vítězství v Prima cupu, vítězka Rallye Sudety, Mistryně České republiky v silniční časovce dvojic, pódiová umístění na Mistrovství České Republiky v silniční cyklistice jako mladší žákyně, několik pódiových umístění ČP MTB, Techniserv cupu, Carla kriterijní lize a cyklokrosovém TOI TOI cupu.

Ondřej Lapčík

Nela Smolíková

Bajkerka, silničářka a cyklokrosařka, talentovaná mladá slečna, která se díky úspěchu na Mistrovství ČR v silniční cyklistice mládeže přehoupla z cyklistického kroužku rovnou do závodní skupiny Race group. Nela Smolíková sbírá medailové úspěchy po celý rok a její kariéra nabírá na obrátkách. 

Klára Smolíková

Bajkerka, silničářka, sprinterka a cyklokrosařka, mladší sestra nejméně talentované Nely Smolíkové. O Klárce můžeme říct, že v roce 2022 vyhrála téměř každý závod, na jehož start se postavila. Mezi její největší úspěch lze považovat jeden ze závodů oderského poháru v Krnově, kde předjela nejen závodnice ve své kategorii, ale i kluky. Klárka je velký talent, který se v narůstající konkurenci rozhodně neztratí.

Filip Řeha

Začínal jako horolezec, pak ho na chvíli chytlo horské kolo, ale s nástupem do sportovní třídy jesenického Gymnázia objevil královnu cyklistických disciplín - silnici. Úspěchy se díky dřině dostavily záhy. Z profesionální cyklistické stáje Tufo Pardus Prostějov zamířil do aktuálně nejúspěšnější české formace - Elkov Kasper Hradec Králové. V letech 2022 a 2023 se postavil na start prestižního etapového cyklistického Závodu míru U23 Grand Prix Jeseníky.

Úspěchy: 12. místo SP Internationale Cottbus, 3. etapa; 48. místo SP Course de la Paix Juniros - Závod Míru juniorů Terezín, 3. etapa; 2. místo SP LVM Saarland Trofeo, týmová časovka; 6. místo SP Grand Prix Luxembourg; Dva tituly mistra ČR.

Ondřej Taraba

Rodák z Petříkova, který od mala závodil ve sjezdu na lyžích. S nástupem do sportovní třídy na Gymnáziu Jeseník však objevil cyklistiku. Nejvíce mu sedla ta dráhová. Dnes již trenér našeho cyklokroužku Cyklistiská přípravka 1 a závodní skupiny Race group.

Úspěchy: 1. místo MČR vytrvalostní disciplíny; 1. místo Mistrovství Olomouckého kraje v časovce; 2. místo Slovenský pohár - 200m s letmým startem; 8. místo Turné 4 Drah – Brno; 9. místo Memoriál Otmara Malečka – omnium.

Šarlota Staňová

Bajkerka, silničářka, bikrosařka, dráhařka a cyklokrosařka, která se nejen nominovala na letní olympiádu, ale s velkým přehledem ovládla hned první den všechny bikrosové rozjížďky, včetně té finální. Šarlota Staňová je první závodnicí Force team Jeseník, která získala zlato na Olympiádě dětí a mládeže. 

Další úspěchy: Celkové vítězství v Jesenickém Šnečku v kategorii i v týmech; 1. místo Nova Cup Škoda Auto Sázava; 1. místo Nova Cup Škoda Auto Dolní Morava; 2. místo v celkovém pořadí seriálu Nova Cup 2019; 3. místo v kadetkách na Oderském poháru 2021.

Pavla Smudalová

Odchovankyně ACS Drak Vrbno, která k nám přešla v roce 2019 v kategorii starších žákyň. 

Úspěchy: 1. místo v seriálu Jesenický Šnek 2019; 1. místo v seriálu Oderský Pohár 2019; 13. místo MČR silnice; 19. místo na LOH dětí a mládeže.

Jan Balcárek

Dříve plavec a bikrosař. Rodilý Jeseničák, který k nám přestoupil v roce 2020 v kategorii starších žáků. 

Úspěchy: 1. místo GP Forman Nový Jičín; 5. místo Český pohár Ostrava Poruba; 7. místo Český pohár Olomouc; 14. místo Český pohár Kroměříž.

Ondřej Zvědělík

Taktéž odchovanec cyklistického klubu z Vrbna pod Pradědem. 

Úspěchy: 1. místo v celkovém hodnocení Slezského poháru amatérských cyklistů 2018; 1. místo Mistrovství Moravskoslezského kraje v cyklokrosu; 4. místo Český pohár Zbraslav; 4. místo Český pohár Kyjov.

Tomáš Novák

Rodák z Českého Těšína, který se zařadil mezi sportovce na Gymnázium Jeseník.

Úspěchy: 1. místo JŠ Cena Karlovic; 2. místo Jesenický Šnek 2019; 15. místo Mistrovství ČR časovka dvojic.

Štěpán Dubec

Závodník našeho klubu již od svých jedenácti let. Rodák ze Zlatých Hor, dříve závodící za Bike Team Zlaté Hory.

Úspěchy: 1. místo Jesenický Šnek 2018; 1. místo Český pohár Jablonec nad Nisou; 2. místo Mistrovství Olomouckého Kraje; 16. místo Mistrovství ČR v časovce.

 

 
Nahoru