Nejúspěšnější závodníci

Filip Řeha

Začínal jako horolezec, pak ho na chvíli chytlo horské kolo, ale s nástupem do sportovní třídy jesenického Gymnázia objevil královnu cyklistických disciplín - silnici. Úspěchy se díky dřině dostavily záhy. Nyní reprezentant profesionální cyklistické stáje Tufo Pardus Prostějov  míří v příští sezóně do aktuálně nejúspěšnější české formace - Elkov Kasper Hradec Králové.

Úspěchy: 12. místo SP Internationale Cottbus, 3. etapa; 48. místo SP Course de la Paix Juniros - Závod Míru juniorů Terezín, 3. etapa; 2. místo SP LVM Saarland Trofeo, týmová časovka; 6. místo SP Grand Prix Luxembourg; Dva tituly mistra ČR.

 

Pavla Smudalová

Odchovankyně ACS Drak Vrbno, která k nám přešla v roce 2019 v kategorii starších žákyň. Cyklistiku zvládá kombinovat s tancováním, a i tak sbírat cenné kovy.

Úspěchy: 1. místo v seriálu Jesenický Šnek 2019; 1. místo v seriálu Oderský Pohár 2019; 13. místo MČR silnice; 19. místo na LOH dětí a mládeže.

 

Jan Balcárek

Dříve plavec a bikrosař. Rodilý Jeseničák s tuhým kořínkem, který teprve v roce 2020 přestoupil do starších žáků a už v té době měl za sebou mnoho úspěchů.

Úspěchy: 1. místo GP Forman Nový Jičín; 5. místo Český pohár Ostrava Poruba; 7. místo Český pohár Olomouc; 14. místo Český pohár Kroměříž.

 

Ondřej Zvědělík

Taktéž odchovanec cyklistického klubu z Vrbna pod Pradědem. Je z lyžařské rodiny a pár závodů ve sjezdu má také za sebou. V září 2020 nastoupil na sportovní Gymnázium Jeseník a tak se těšíme na jeho úspěchy v cyklistice i ve škole.

Úspěchy: 1. místo v celkovém hodnocení Slezského poháru amatérských cyklistů 2018; 1. místo Mistrovství Moravskoslezského kraje v cyklokrosu; 4. místo Český pohár Zbraslav; 4. místo Český pohár Kyjov.

 

Tomáš Novák

Rodák z Českého Těšína, který jde ve šlépějích svého bratra Jana, se zařadil mezi sportovce na Gymnázium Jeseník.

Úspěchy: 1. místo JŠ Cena Karlovic; 2. místo Jesenický Šnek 2019; 15. místo Mistrovství ČR časovka dvojic.

 

Štěpán Dubec

Závodník našeho klubu již od svých jedenácti let. Rodák ze Zlatých Hor, dříve závodící za Bike Team Zlaté Hory.

Úspěchy: 1. místo Jesenický Šnek 2018; 1. místo Český pohár Jablonec nad Nisou; 2. místo Mistrovství Olomouckého Kraje; 16. místo Mistrovství ČR v časovce.

 

Šarlota Staňová

Po mnoha celorepublikových i světových úspěších v bikrosu přesedlala Šája především na horské ale i silniční kolo.

Úspěchy: Celkové vítězství v Jesenickém Šnečku v kategorii i v týmech; 1. místo Nova Cup Škoda Auto Sázava; 1. místo Nova Cup Škoda Auto Dolní Morava; 2. místo v celkovém pořadí seriálu Nova Cup 2019; 3. místo v kadetkách na Oderském poháru 2021.

 

Ondřej Taraba

Rodák z Petříkova, který od mala závodil ve sjezdu na lyžích. S nástupem do sportovní třídy na Gymnáziu Jeseník však objevil cyklistiku. Nejvíce mu sedla ta dráhová. Dnes již trenér našeho cyklokroužku Cyklistiská přípravka 1.

Úspěchy: 1. místo MČR vytrvalostní disciplíny; 1. místo Mistrovství Olomouckého kraje v časovce; 2. místo Slovenský pohár - 200m s letmým startem; 8. místo Turné 4 Drah – Brno; 9. místo Memoriál Otmara Malečka – omnium.

 

Zuzka Krátká

Bajkerka, silničářka, sprinterka, dráhařka a cyklokrosařka, která urvala pódiové umístění na našem letos nejprestižnějším závodě a to bronzovou medaili na Silničním MČR mládeže u nás v Jeseníku. 

 

Úspěchy: 5x vítězství a jedno druhé místo na Salzkammergut Trophy 2015-2020, několikanásobné celkové vítězství v seriálu Kolo pro život, několik vítězství v Prima cupu, vítězka Rallye Sudety, Mistrině České Republiky v silniční časovce dvojic, pódiová umístění na Mistrovství České Republiky v silniční cyklistice jako mladší žákyně, několik pódiových umístění ČP MTB, Techniserv cupu, Carla kriterijní lize a cyklokrosovém TOI TOI cupu.

 

 
Nahoru