O nás

Cyklistický tým dětí a mládeže Force team Jeseník vznikl v roce 2016 spolu se vznikem jesenického gymnázia se sportovní přípravou.

Na začátku, ještě před výrobou prvních týmových dresů, stáli pouze čtyři závodníci: Lukáš Malínek, Martin Bráblík, Ondra Taraba a Filip Řeha. Filip je nyní součástí nejprestižnějšího českého cyklistického týmu Elkov Kasper Hradec Králové a Ondra je součástí našeho týmu, je trenérem vychovávajícím budoucí jesenické cyklistické talenty.

Záhy se klub začal rozrůstat o další cyklisty a tím i tréninkové skupiny. Do roku 2018 jsme fungovali ve dvou skupinách. V roce 2019 jsme přidali skupinu pro nejmenší (Školka sportu) a v roce 2022 tvoří náš klub celkem šest výkonnostně vyrovnaných tréninkových skupin, konkrétně závodní Race group, nezávodní Junior Group a cyklistické kroužky Cyklistická přípravka 1, 2, a 3 a Školka sportu.

V listopadu 2022 eviduje náš spolek celkem 87 aktivních dětí, 10 trenérů a 6 tréninkových skupin. S tím, že sedmá skupina (Školka sportu 2) už je na cestě. Důkazem toho je i týmové bodování, ve kterém bylo za uplynulý rok (pod hlavičkou našeho klubu) aktivních dokonce celkem 98 sportovců.

 
Nahoru