Tréninkové skupiny

Tréninkové skupiny jsou rozděleny na:

  • závodní Race group
  • nezávodní Junior group
  • Cyklistická přípravka 1, 2 a 3 (cyklistický kroužek)
  • Školka sportu (cyklistický kroužek)

Tréninky probíhají celoročně, včetně letních prázdnin.

Školka sportu

Každé dítě miluje pohyb a soutěžení. Je proto důležité mu věnovat čas. Být u něj, poradit, ukázat nebo jej navést, aby si mohlo jednotlivé dovednosti osvojit a dále rozvíjet.

Cyklokroužek je určen těm nejmenším cyklistům, tedy dětem ve věku od pěti do sedmi let. Zkušené trenérky Natka a Bára naučí vaše děti základním technikám jízdy na kole, aby se v budoucnu uměly pohybovat v silničním provozu jistě, správně a bezpečně. Vše zábavnou formou, a hlavně v kamarádském prostředí svých vrstevníků. Součástí Školky sportu je nejen cyklistická výuka, ale také hry, soutěže a další formy pohybové aktivity. Výuka probíhá na dopravním hřišti, v tělocvičně nebo v našem areálu v kasárnách.

S cyklistikou dnes mohou děti začít velice brzo. Proto vám poradíme i s výběrem prvního kola nebo jak vybrat tu správnou cyklistickou helmu.

Cyklistická přípravka

Kdo se netěšil, až v deseti letech bude moci jezdit na kole po silnici sám bez doprovodu? Nebo kdo nezažil zvolání „budu tam první!“? Známe to snad všichni. Právě v tomto věku děti chtějí a potřebují závodit.

Cyklistická přípravka je určena dětem ve věku od sedmi do čtrnácti let, a v současné době je rozdělena do tří skupin („přípravka 1“, „přípravka 2“ a "přípravka 3"). Trenéři Ondra, Kuba, Honza, Lucka a Ema pomáhají dětem rozvíjet dovednosti pro bezpečnější pohyb na kole a jízdu ve skupině. Tréninky probíhají v kombinaci s kolektivními a zimními sporty tak, aby přinášely dětem radost z pohybu. Dostatek tělesného cvičení a kolektivního sportování je základem pro zdravý vývoj dětí.

No a ti odrostlejší cyklisti už začínají pokukovat ze sedla horského kola na to silniční.

Race group

Kde končí sranda, tam začíná legrace.  Žáci, kadeti, junioři… a hlavně naši „gympláci“

Rozmanitý trénink v rámci sportovní třídy Gymnázia Jeseník je zaměřený na všeobecnou průpravu. V létě probíhá výhradně na kolech a v zimě je doplněný běžeckým lyžováním, plaváním nebo silovými sporty v tělocvičně. Důraz je kladen na individuální přístup a kvalitu tréninku tak, aby vyhovoval nejen závodníkům, ale i amatérským sportovcům. Zajištěna je také regenerace a cvičení s fyzioterapeutem.

Skloubením kvalitního studia s profesionálním sportovním tréninkem je ideální kombinací pro přípravu na nejvyšší soutěže v disciplínách silniční cyklistika, MTB a cyklokros.

Race group vede Ondra.

Junior group

Ne každý, kdo chce jezdit na kole či jinak sportovat, musí být za každou cenu závodníkem. Cyklistiku jde dělat i jen tak, pro radost. Proto se v naší Junior group staráme o sportovce, kteří se chtějí sportem bavit, skloubit jej se studiem a být hlavně zdraví a šťastní.

Junior group vede Lucka.

 
Nahoru
 

Komentáře