Force team Jeseník vstupuje do 5. sezóny

FORCE TEAM JESENÍK VSTUPUJE DO 5. SEZÓNY!
Vážení přátelé klubu Force team Jeseník,
 

Jsem velice rád, že jste si našli pár chvil k přečtení novinek z našeho klubu. S rokem 2020 přichází naše již 5. sezóna. Od roku 2015, kdy do prvního ročníku studijního oboru se sportovní přípravou na Gymnáziu v Jeseníku nastoupili tři cyklisté, jsme společně „ujeli“ obrovský kus cesty. Máme za sebou sice jen 4 roky existence, přesto bych si níže dovolil malou bilanci.
Děkujeme všem našim sponzorům a podporovatelům! Bez Vás by to nešlo!
Vznik našeho klubu byl podnícen faktem, že se cyklistika na Jesenicku během vzniku sportovních tříd Gymnáziu Jeseník realizovala pouze v rekreačním světě zaběhlého seriálu závodů Jesenický Šnek. Dle nás bylo na čase založit cyklistický klub, který by soustavně a systematicky pracoval s mládeží. Založení a rozjíždění klubu dopomohla zejména podpora gymnázia, ale také kontakty ze světa mé tehdy čerstvě ukončené kariéry cyklisty.
 
Cíle klubu jsou pestré, dlouhodobé a rozhodně ne malé. Cílíme především na vytvoření kladného a pevného vztahu ke sportu od raného věku u dětí z našeho okresu. Postupně se snažíme o budování jejich nadšení k pohybu, smyslu pro fair play a pravidla, až po osvojení hodnot jako jsou zodpovědnost a pokora, ať už na silnici či v životě. Skrze sport rozvíjíme specifické schopnosti každého jednotlivce a vychováváme cyklistické talenty. Naší další nedílnou aktivitou je pořádání kvalitních a bezpečných cyklistických závodů. Cyklistika pro nás není jen koníčkem, ale životním stylem.
FORCE TEAM JESENÍK VÍTĚZÍ!
Chloubou práce všech trenérů a dalších lidí podporujících klubové aktivity je bezpochyby dnes již profesionální cyklista Filip Řeha. Jeho vavříny z republikových šampionátů i světových pohárů jsou důkazem toho, že i v zapadlém kraji Jeseníků se rodí obrovsky nadané děti a krystalizují cyklistické diamanty. 
Dnes již profesionální cyklista Filip Řeha při jeho posledním závodě a zároveň vítězství v našich barvách.
Další plod naší práce není sice mediálně tolik vidět, ale je ještě cennější. Je to parta bezmála dvacítky velkých dříčů, kteří pomalu jdou za vysněnou kariérou cyklisty nebo cyklistky.  Pro jejich dospívání a životní růst je to velice důležité a přínosné období. Díky dřině, ale i kolektivu, ve kterém vyrůstají, získávají zkušenosti, které zužitkují po zbytek života. Třebaže ne každý z nich bude jednoho dne profesionálním cyklistou. 
Skupina žáků, žákyň, kadetů a kadetek při silničním tréninku.
A nakonec naše přípravka neboli náš cyklokroužek. Ten pokračuje ve dvou věkových skupinách s vystihujícími názvy: Školka Sportu a Cyklistická Přípravka. Tyto skupiny na konci roku 2019 dohromady čítaly přes 30 dětí! Dětem se 2x týdně a někdy i o víkendech věnuje 5 trenérů. Kamilovi, Danovi, Robertovi, Michalovi a Markovi patří obrovský dík za jejich dobrovolnou a nelehkou práci! Právě oni a naši nejmenší vytváří základ našeho klubu.
Školka Sportu a Cyklistická Přípravka FORCE TEAM JESENÍK při tréninku v tělocvičně.
Kromě prvního vychovaného profíka, kvalitní skupiny žáků a kadetů a velké základny v přípravce, jsme také nejsledovanější sportovní klub z okresu Jeseník na sociálních sítích! Po 4 letech!? Snažíme se vytvářet kvalitní kontent (příspěvky, fotky, videa), který přiláká další děti ke sportu. Případně i sponzory, kteří by měli zájem podpořit naše aktivity. Ze strany města Jeseník jsme 3. nejpodporovanějším sportovním klubem.
Screen facebookového příspěvku, jakožto videa z cyklokrosových závodů. Ze statistik je vidět obrovský zájem o naše příspvěky, a to bez placené propagace.
Je toho za námi mnoho, ale před námi ještě více. Největší výzvou letošního roku bude nákup mikrobusu. Jeho pořízení plánujeme během letošních letních prázdnin. Pořizovací hodnota vozu nás bude stát skoro celý roční rozpočet. Abychom to ustáli, dáváme dohromady materiály reklamy a oslovujeme firmy a obce s žádostí o příspěvek na mikrobus. Jako kompenzaci nabízíme reklamu ve formě loga na autě i týmovém stanu na 4 roky! Pokud byste měli možnost, radu nebo nápad, jak nám k tomu dopomoci, budu rád za každý tip! Pomůže opravdu každá koruna...
Na závěr něco z přípravy na letošní sezónu. Její nejvyšší cíl bude nadále především Český pohár na silnici. K němu se přidá na podzim Toi Toi Cup, nebo-li Český pohár v cyklokrosu. Tyto nejvyšší soutěže doplní tradičně Jesenický Šnek, Oderský Pohár, SPAC a Moravský Pohár. Příležitostně pak u některých závody MTB. A Jak se připravujeme? Nyní je na programu všeobecná příprava, především rozvoj síly a vytrvalosti. Zde je malá ochutnávka...
Ať už jste náš partner, fanoušek, závodník, nebo jeho rodič, mnohokrát Vám děkuji za dosavadní přízeň a velice se těším na společné zážitky z cyklistického prostředí v sezóně 2020.
 
Rostislav Brokeš
předseda FORCE TEAM JESENÍK
Facebook
Web
YouTube
Instagram
Copyright © *2019* *FORCE TEAM JESENÍK z.s.*, Všechna práva vyhrazena.

Naše adresa:
FORCE TEAM JESENÍK z.s.
Lipovská 36
Jeseník
790 01


 
 
Nahoru
 

Komentáře