banner
   

Uspořádané akce

Jesenický cyklokros

Jesenický cyklokros pořádáme od roku 2016. S myšlenkou ho uspořádat jsme přišli, když jsme nevyzkoumali v naší blízkosti podobnou akci. Motorem pro nás bylo hlavně to, že se u nás cyklokros stává populárnějším. Vždyť česko se řadí mezi úspěšné země nejen díky Štybarovi, ale i mladá generace na sebe často upozorňuje. I přes to, že naším cílem je cyklistika silniční, musíme v té mladší generaci ukázat i disciplíny s tím související. Vždť spousta jezdců se dostane z cyklokrosu na silnici a v pelotonu se pak pohybují s grácií a elegancí, protože jsou technicky skvěle připraveni.

První ročník Jesenického cyklokrosu (2016):

Byla to pro nás premiéra. Vše jsme budovali a chystali z patra. I přes to se našeho závodu zúčastnilo poměrně dost závodníků.

Druhý ročník Jesenického cyklokrosu (2017):

Třetí ročník Jesenického cyklorkosu (2018):

Zatím náš poslení, nejúspěšnější ročník. Poprvé jsme zařadili závod Jesenický cyklokros do seriálu Jesenického šneka. To přilákalo mnohem více závodníků z mnohem větších dálek. 

Jesenický Šnek

MČR mládeže a žen 2019

 

Český pohár mládeže a žen 2018

Krása našeho kraje, tréninkové prostředí týmu, krásné silničky mihotající se pod masivy Hrubého Jeseníku nás přivedli k tomu, abychom v roce 2018 uspořádali Český pohár mládeže a žen na silnici. 

Za celý víkend se na dvou okruzích vystřídaly celkem čtyři závody. Jesenický Šnek, Mistrovství Olomouckého kraje, Mistrovství Moravskoslezského kraje a Český pohár mládeže a žen.

Samotného Českého poháru se zúčastnilo více jak 250 mladých závodníků. Na trati dlouhé 16 km a s převýšením přes 470 metrů kroužili každá kategorie své okruhy. Výsledky můžete shlédnout zde.

 
Nahoru