Tak jsme tady po zimní pauze! Hlásíme se vám se žhavými novinkami z dění klubu. Zde je krátké shrnutí nejstaší skupiny závodníků za uplynulé dny, kdy se  vydali do Chorvatska na soustředění.

Do tradiční jarní cyklistické destinace, tedy chorvatské Istrie, se letos vydali i cyklisté z Force team Jeseník. Touto dobou je průměrná denní teplota v Chorvatsku okolo 14° celsia, což v kombinaci s mořským vzduchem a slunečnými dny představuje ideální podmínky pro tolik potřebné jarní hodiny na kole. Těch během týdne absolvovali všichni mladí závodníci více než 30. Chorvatská Istrie navíc vždy začátkem března hostí jedny z prvních evropských mužských závodů kategorie UCI 1.2 (Umag, PorečTrophy), kde naši cyklisté při tréninku mohli několikrát fandit, a zároveň se tak nechat inspirovat a motivovat pro další trénink. Z Chorvatska se všichni vrátili bezpečně domů, tedy až na juniora Filipa Řehu, který přímo na tomto místě navazuje na soustředění české reprezentace, pod vedením reprezentačního trenéra Tomáše Konečného. Filip tedy stráví v „teple“ více než 3 týdny, což dle jeho slov je ideální příprava pro nadcházející sezónu.

A co dál? Naježděné kilometry budeme úročit na prvních závodech již na konci března. Nejdříve klasický otvírák sezóny Velká cena Hlohovce, o den později si zmiňovaný Filip Řeha vyzkouší na největší české klasice Brno - Velká Bíteš - Brno, jaké je to závodit v dospělém elitním pelotonu. V dubnu pak následuje série českých pohárů ve Zbraslavi a Kyjově. Na konci dubna pak otevře silniční sezónu Jesenického Šneka tradiční Jarni klasika ve Vrbně pod Pradědem. Jako předseda klubu Force team Jeseník, věřím v obrovský potenciál cyklistiky na jesenicku. Na javornickou stranu máme mnoho „rychlých“ rovin, na stranu druhou pak samozřejmě nespočet kvalitních stoupání.

Mladší skupiny - školka sportu a cyklistiká přípravka, tráví zatím čas v tělocvičně, věnujeme se tak všeobecnému rozvoji a netrpělivě čekáme na přiměřené oteplení, abychom i s mladými talenty mohli vyrazit ven na hřiště potažmo do terénu a na silnice v našem okrese.

Neustále tedy rosteme a nabíráme nové mladé cyklisty, silničáře i bajkery. Pokud tě kolo baví, nebo znáš takového  kamaráda nebo kamarádku a je ti mezi 5-15 roky, přijď se podívat, nebo nás kontaktuj, třeba ZDE.

Těšíme se na tebe! :)