Force team Jeseník o víkendu úspěšný na třech frontách!

Force team Jeseník o víkendu úspěšný na třech frontách!

Světový pohár – Závod Míru Juniorů

Suverénně nejtěžší závod své dosavadní kariéry má za sebou Filip Řeha. Celkem pěti etapový Závod Míru Juniorů, zařazený mezi závody světového poháru juniorů, se od čtvrtka do neděle odehrál v severočeském Terezíně. Na start se postavilo 20 reprezentačních družstev jednotlivých států, a čekalo je 388km s neuvěřitelným celkovým převýšení 3760m za 4 dny. Průměr vítězného závodníka TOUMIRE Huga z francouzského národního týmu po poslední etapě téměř 40km/h. Z toho lze poznat, že se závod odehrál v neskutečném tempu, ne moc vzdálenému závodům profesionálního světového pelotonu.

Filip Řeha hájící především českou reprezentaci, ale i Force team JeseníkGymnázium Jeseník a Jesenicko samotné, si však bohužel hned na 8. kilometru první etapy vybral svou dávku smůly, kdy se mu v hromadném pádu namotal řetěz do kola, a dlouho trvalo, než se k němu ve skrumáži cyklistů a aut dostalo náhradního kola. Na tom pak v podstatě sám uháněl zbylých 94km těžké první etapy, a tak tak se stihnul dostat do cíle před časovým limitem. Dál tedy byla na řadě pomoc ostatním závodníkům reprezentačního družstva, kteří jeli o celkové umístění. I přes defekt a pády v následujících etapách, se podařilo urvat celkové 14. místo pro nejlepšího českého závodníka Mathiase Vacka. I přes námahu ačtvrt hodinovou ztrátu v první etapě, se Filipovy během práce pro tým podařilo dojíždět v hlavním poli, nejlépe 48. ve třetí etapě a celkově dokončit závod na72. místě. Czech Republic National Team bral v celkovém hodnocení družstev 7. místo.

 

Jesenický šnek, šneček- MTB po Jesenické Magistrále

Zde jsme měli díky naší přípravce největší zastoupení. První zlato, si ve své závodní kariéře cyklisty připsal Jan Balcárek, když ovládnul závod mladších žáků. Šarlota Staňová si kromě 4. místa ve starších žákyních, letos připsala již druhé vítězství v mladších žákyních, kde stříbrem opět nezklamala ani Bára Osladilová. Šesté místa přidali v předžácích Jan Herynek a v kadetech Marek Buchta. Po nemoci ukázal dobrou formu i Marek Volík, který jako prvoročákmuž dokončil na 4. místě.

 

Slezský pohár – Krnovské kritérium

Závody sleszkého poháru na silnici mívají velkou konkurenci i mezi mládeží. To se ovšem nezalekl Štěpán Dubec, který v kategorii starších žáku na krnovském kriťáku urval 4. místo. 

 
 
Nahoru